INSTRUKTORIAUS PASLAUGOS

Nardymo instruktorių profesinė asociacija (PADI – Professional Association of Diving Instructors) yra didžiausia pasaulyje pramoginių nardymų, narystės ir narų mokymo organizacija, įkurta 1966 m. John‘o Cronin‘o ir Ralph‘o Erickson‘o.

PADI kursai apima narų mokymus nuo pradinių lygių (pvz., “Scuba diver” ir “Open Water Diver”) iki “Master Scuba Diver” ir platų instruktorių kursų asortimentą. Per savo filialą, Nardymas Mokslas ir Technologijos (DSAT), jie taip pat siūlo įvairių techninių nardymo kursų, įskaitant dekompresinį nardymą, Trimix, Nitrox t.y. nardymą su dujų mišiniais.

PADI mokymo sistemą sudaro standartiniai mokymosi moduliai skirstomi į teorijos ir praktinių įgūdžių ugdymą. Teorija yra iš esmės perduodama kaip savarankiškas mokymasis iš knygų, kompiuterinis mokymas, naudojant CD-ROM ar studijuojant internetu. Visos studijų galimybės papildomos vaizdo medžiagomis, kad padėtų studentams narams vizualiai matyti tai, ką jie skaito.

Ši nardymo organizacija iš kitų išsiskiria griežta centralizacija ir standartizavimu. Tai reiškia, kad egzistuoja „vienintelis pasaulinis įstatymas“, pagal kurį privalo dirbti visi PADI instruktoriai visame pasaulyje. Šiuos instruktorius paruošia, treniruoja pagal vieningą metodiką visame pasaulyje, o vėliau jie mokina savo studentus pagal standartizuotą programą vienodų nardymo signalų, RDP (angl. Recreation Dive Planner) lentelių ir procedūrų. Dėl šios priežasties yra labai lengva pradėti nardymo kursą vienoje šalyje, egzaminą išlaikyti kitoje, o nardyti trečioje, nes visur mokinimo metodika bus analogiška. Jeigu Jūs atsiverstumėte PADI atvirų vandenų naro vadovėlį japonų kalba, tai 65 puslapyje rastumėte aprašymą, kaip išsivalyti vandenį iš reguliatoriaus, visiškai tą pačią seką rastumėte ir savo vadovėlyje. Ir visoje PADI medžiagoje yra ta pati išdėstymo sistema. Todėl šalies, kurioje mokėtės, ar instruktoriaus pakeitimas yra paprastas ir lengvas, kaip sakoma „PADI – ir Afrikoje PADI“.

Baigus kiekvieną kursą, studentui išduodamas sertifikatas.

PADI yra pasaulio poilsinio narų mokymo tarybos narys.

PADI biurai veikia Australijoje, Kanadoje, Šveicarijoje, Japonijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Rusijoje. Pagrindinė būstinė yra Kalifornijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. PADI biurai aptarnauja daugiau nei 130.000 individualių profesinių narių ir daugiau nei 5300 nardymo centrų ir kurortų daugiau nei 180 šalių ir teritorijų. PADI mokymo medžiagų vertimus galima įsigyti daugiau nei 26 kalbų. Šiandien PADI išduoda apie 950.000 sertifikatus per metus, iš kurių maždaug 550.000 yra pradinio lygio. Statistika teigia, kad 70% narų Jungtinėse Amerikos Valstijose ir maždaug 55% narų visame pasaulyje buvo sertifikuota pagal PADI.

PADI kursai:

Open Water Diver (OWD) – Atviro vandens naras,

Advanced Open Water Diver (AOWD) – Patyręs atviro vandens naras,

Emergency First Response (EFR)- Pirmosios medicinines pagalbos kursas,

Rescue Diver (RD) – Naras gelbėtojas,

Dive Master (DM)– Pirmasis profesionalų narų lygis,

Specializuoti tai: Naktinis nardymas (Night diver), Sauso kostiumo (Dry suit), Poledinis nardymas(Ice diver), Giluminiai nėrimai (Deep diver) ir kt.

PADI Discover scuba diving (pažintinis nėrimas)

Tai pažintinis nėrimas norintiems susipažinti su nardymu. Prieš nėrimą dalyvis supažindinamas su nardymu, bei svarbiausiausiomis procedūromis. Po trumpo apmokymo, dalyvis kartu su instruktoriumi panyra į povandeninį pasaulį. Tai puiki galimybė susipažinti su nardymu.

OPEN WATER DIVER (Atvirų vandenų naras) – tai pats populiariausias naro kursas. Šio kurso metu susipažinsite su nardymo naudojant akvalangą teorija ir įgysite praktinių įgūdžių. Galėsite saugiai nardyti iki 18 metrų gylio kartu su nardymo instruktoriumi. Sėkmingai baigus šį kursą ir išlaikius egzaminą, gausite PADI Open Water Diver sertifikatą, kuris yra pripažintas visame pasaulyje. Jums bus suteikta teisė išsinuomoti nardymo įrangą bet kuriame nardymo centre visame pasaulyje.

ADVANCED OPEN WATER DIVER (patyrusio naro kursas) – tai sekanti pakopa po Open water diver kurso. Galima sakyti, kad šis kursas yra vienas iš idomiausių kursų, nes jų metu įgaunama daugiau patirties. Kurso metu supažindiname su giluminio nardymo teorija, atliekami praktiniai nėrimai, išmokome naudotis kompasu ir kitais orientavimosi po vandeniu būdais. Šio kurso metu įgysite dar daugiau žinių ir patirties. Atliksite 5 specializuotus praktinius (nardymo) užsiėmimus pagal PADI standartus, tame tarpe du iš jų – Deep Diver (giluminis nardymas, giliau negu 18 metrų) ir Underwater Navigator (povandeninis orientavimasis). Tris kitus praktinius (nardymo) užsiėmimus galėsite pasirinkti patys, pagal pageidavimą. Baigus šį kursą, gausite PADI AOWD tarptautinį sertifikatą ir galėsite nardyti gylyje iki 40 metrų.

Emergency First Response (Pirmosios pagalbos kursas) – šio kurso metu mokome kaip nepasimesti, teisingai suteikti pirmąją medicininę pagalbą ir apsisaugoti pačiam nuo galimų traumų ar užsikrėtimų. Kursas trunka 1 dieną. Nors šis kursas neturi nieko bendro su nardymu, tačiau kartais buname toli nuo gydymo įstaigos, todėl labai svarbu mokėti suteikti pirmają medicininę pagalbą. Įrodyta, kad 80 proc. baigusių kursus, kada nors panaudoja savo žinias.

RESCUE DIVER (naras-gelbėtojas) – šis kursas priverčia galvoti kaip organizuoti saugų panėrimą ne tik sau, bet ir kitiems. Jus sužinosite kaip išvengti nelaimingų atsitikimų nardymo metu, taip pat kaip greitai veikti avarinių situacijų metu, kaip adekvačiai reaguoti į naro elgesį, išmoksite spręsti problemas, padėti narams, įskaitant medicininę pagalbą. Šis kursas yra skirtas patyrusiems narams. Sužinosite kaip padėti sau ir kitiems narams nelaimės atveju, kaip elgtis po vandeniu ir virš vandens. Taip pat kurso metu sužinosite, kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų. PADI Rescue Diver sertifikatas yra būtinas, norint toliau mokytis – PADI profesionalaus naro lygio programos.

DIVEMASTER PADI Divemaster – pirmoji profesionalaus naro lygio pakopa. Divemaster – tai naras profesionalas, turintis teisę dirbti nardymo centruose kaip povandeninis gidas arba instruktoriaus padėjėjas. Kursas yra pakankamai platus bei sudėtingas. Kurso metu dalyvis mokomas dirbti su žmonėmis po vandeniu. Kursas pabaigiamas išlaikius sudėtingą egzaminą.

PADI MSDT #615789 Vytautas Steponavicius